Středozemní moře >

Střední a Jižní Dalmácie

Karibik středomoří

Jednoduše nejoblíbenější oblast v Chorvatsku. Ostrovy Šolta, Hvar, Brač, Vis, Biševo nebo Paklené ostrovy po desetiletí táhnou milovníky vína, historie a typické středomořské romantiky. Vzdálenosti mezi ostrovy jsou větší než v severní Dalmácii – zejména Vis a Lastovo leží od pevniny na 40Nm a plavba na něj vyžaduje zkušenosti. Minimum turistů a typická ostrovní atmosféra za tu cestu však rozhodně stojí.

Během týdenní plavby určitě navštivte zátoku Komiža s půvabným městečkem a podhorskými vinohrady. Půjčte si moped, kolo nebo auto a projeďte Vis křížem krážem. Podobný průzkum můžete podniknout i na Hvaru. Ten je proslulý středověkkými vinicemi a levandulovými poli. Pocit, že brázdíte karibská kotviště získáte v na Vinogradišti Ostrova Svatý Kliment, v zátoce Krknjaši na Veli Drveniku, na Lastovu nebo na Korčule v ukryté zátoce Grbavčica. Samozřejmě i milovníci historie si zde přijdou na své – starobylý Hvar, Stari Grad, Trogir nebo i Split.

V jižní Části Dalmácie se můžete těšit na Národní park Mljet s proslulými jezery, tajuplnou jižní stranu Korčuly, mýty opředený ostrov Lopud. V rámci týdenní plavby si milovníci historie můžou odskočit do Boky Kotorské, která je doslova za rohem v Černé Hoře.

ZOBRAZIT VÍCE…

Jak tam bude

Hurá na moře