Exotika >

Francouzská Polynésie

nabber exotika

Čím dál častěji mi lidé volají, píší a ptají se mě na informace o cestování do tohoto ráje na Zemi. A protože jsem Polynésii navštívil mnohokrát a zažil jí v mnoha podobách, musím doporučit hned na začátku tři věci: určitě vyměňte hotel za loď, vezměte si dva týdny dovolené a k tomu profíka, co Vás tam provede. A taky mějte na paměti, že Polynésie není jen Bora Bora a Tahiti 😉 Uvidíte tam daleko větší krásy, počítejte s tím a věřte svému průvodci a ne Lonely Planet a podobným blábolům..

Jednoduše řečeno, po všech pokusech a peripetiích vyšlo jediné – Polynésie na katamaránu. Je to dovolená snů každého cestovatele, jachtaře, milovníka romantiky, potápěče i dobrodruha. Najdete se tam každý. Vydejte se na dovolenou snů v jižním Pacifiku rozhodně na lodi. Tato oblast plná atolů, historie lodi Bounty, oblast nejkrásnějšího souostroví v Tichomoří a těch nejkrásnějších lagun na světě vám svá kouzla ukáže jen z jiného úhlu pohledu. Navštívíte hornaté Tahiti a jeho menší ostrov Moorea, budete se pohupovat na vlnách tajemstvím opředené nejkrásnější laguny Tichomoří. Na pohodlném a plně vybaveném katamaránu doplujete na ostrov Raiatea i na zapomenuté Maupiti. Čeká Vás plavání v lagoonariu s rejnoky a krmení žraloků. Můžete si užít kitesurfing na nejkrásnějších místech na světě. Objevíte polynéské chrámy, ochutnáte místní maorské speciality, lokální kávu nebo lahůdkovou kuchyni domorodců.

I přes vzrůstající turistický ruch Polynésie a jižní Tichomoří stále představují Ráj na Zemi s příjemným podnebím, čistým oceánem a milými, dobrosrdečnými domorodci. Máme zde mnoho přátel a za ta léta osobní vazby. Zeptejte se nás, na informace k cestě, rád Vám poradíme.

Lukáš Šulc
general sailor

ZOBRAZIT VÍCE…

Jak tam bude

Hurá na moře