Exotika >

Seychely

Legenda praví, že když Bůh začal tvořit Zemi, začalo mu být smutno, že si ráje mohou užívat jen andělé. Vzal tedy malý kousek nebe a položil ho na oceán. Náhle se nebe se začalo rozrůstat, barvilo tmavý oceán do tyrkysových odstínů a všechna zvířata se přišla na ten zázrak podívat. Mnohá už tam zůstala. A tak vznikl malý kousek ráje na Zemi. Bylo to místo, kde se zastavil čas a stojí dodnes.

Je tu bezpečno, velmi přívětiví lidé, typické kokosové háje všude, kam s podíváte, bílé pláže lemované žulovými oblými skalisky a až neskutečně nádherné moře. Pohádková kotviště, skvělá kreolská kuchyně, stabilní teplý vítr bez velkých vln točící se pravidelně od severu k jihu. Rozmanitost fauny, flory a pod hladinou zoologická zahrada a skvělý servis všude, kam narazíte.

My se rozhodli tato tvrzení poznat na vlastní kůži a několikrát jsme navštívili tyto, a teď bez nadsázky, Galapágy Indického oceánu. Několik průzkumných plaveb po celém tomto úchvatném a stále nepoznaném souostroví mnoho tvrzení o tomto ztraceném ráji potvrdilo, ale i vyvrátilo – Seychely totiž nejsou tak objevené a turistické, jak se o nich tvrdí. Získávají si tím své neopakovatelné kouzlo. Článek od nás nadjete například na webu Lidovky.cz ZDE

ZOBRAZIT VÍCE…

Jak tam bude

Hurá na moře