BVI – Britské Panenské Ostrovy

BVI na lodi, sen každého jachtaře.

Britské panenské ostrovy nebo BVI je souostroví šedesáti atolů v centrální části Karibského moře. Zdejší nedotčené písečné pláže, živé korálové útesy, bujná tropické deštné pralesy, ideální podmínky k plachtění i přátelské chování místních domorodců vání návštěvníky z celého světa.  Během 14denní plavby poznáme ta nejzajímavější místa celého souostroví.

Virgin Gorda

Pohledy na Virgin Gorda jsou skutečně velkolepé, a to jak během dne, tak při západu slunce. Vydáme se na jih do národního parku Devil’s Bay a prozkoumáme lázně The Baths, kde je nádherně čistá a perlivá voda. Je to dokonalým místem k pozorování řady barevných ryb a mořského života.

Poté se vydáme na sever a věnujeme nějaký čas návštěvě BVI Art Reef, fenomenální lodi z druhé světové války. Kodiak Queen, která byla přeměněn na umělý útes a galerii podvodního umění. Pokud máte certifikaci PADI,  lze se ponořit do trupu lodi a proplavat si celý životabujný korál. Dále na sever se vydáme na vrchol Virgin Gorda, kde budete odměněni nádherným výhledem na lesknoucí se karibské moře z nejvyššího bodu ostrova.

Anegada

Zde je každoroční světoznámý festival humrů Anegada, který se koná v listopadu.  Je to okouzlující ostrov nacházející se v nejsevernějším bodě BVI, rozptýlený řadou odlehlých pláží a zátok, které lákají turisty po celý rok.

Vydáme se na severovýchod od ostrova Scrub až doplujeme na severní pobřeží Anegady. Zde budeme kotvit u pláže Cow Wreck Beach, kde je vynikající šnorchlování. Dále se vydáme na východ do Loblolly Bay. Zakotvíme zde přes noc a užijeme si nádherný západ slunce. Ráno si užijete kilometry bílého písku, který je obklopený třpytivým kobaltovým mořem.

Pro nadšené potápěče zde máme perličku – Horseshoe Reef.  Zde můžete objevit některé z mnoha vraků lodí, které lemují dno oceánu, včetně HMS Astrea, fregaty Royal Navy s 32 děly, která ztroskotala u pobřeží v roce 1808.

Jost Van Dyke

Je jedním z nejmenších ostrovů BVI a je ideálním místem, pokud hledáte zajímavé turistické atrakce. Jsou tu nádherné zátoky a jedni z nejmilejších lidí v Karibiku. Prozkoumejte ve vnitrozemí staré ruiny cukrovaru nebo se vydejte na východ ostrova a objevte kvarteto ohromujících jeskyní posetých zelenou flórou a faunou a lemovaných čistě bílým pískem.

Pro ty, kteří hledají zábavu na slunci při plavbě v BVI, je možné navštívit některý z mnoha živých barů, včetně The Soggy Dollar Bar v White Bay nebo Foxy’s.

Tortola

Největší ostrov, který rozhodně nutný navštívit! Zakotvíme v zátoce Smugglers Cove, budeme se opalovat na bílém písku v Apple Bay na jihozápadním pobřeží ostrova, nebo prozkoumáme ruiny Larmer Bay na severním pobřeží. Pro milovníky rybaření se ponoříme do chráněných kotvišť v Soper’s Hole nebo Brandywine Bay, kde můžete ulovit řadu netradičních tropických druhů ryb, včetně tuňáka obecného, Mahi Mahi a plachetníků!

Pro nadšence rumu si udělejte trochu času na návštěvu rumové palírny Callwood, kde můžete ochutnat lahodný rum vyrobený právě zde na ostrově. Pro nákup suvenýrů a oblečení se vydejte do Nanny Cay, oblíbeného přístavu s výběrem kuriózních butiků, gurmánských restaurací a supermarketu pro zásobování.

Norman Island

Jeden z nejjižnějších míst na BVI. Je ideálním místem pro odpočinkový den. Využijte krásného karibského počasí a prozkoumejte jedno z míst, která údajně inspirovala k napsání Ostrova pokladů od Roberta Louise Stevensona.

Ostrov je přímo posetý nádhernými zátokami a díky chráněným kotvištím a tyrkysové vodě, která je ideální pro objevování místního mořského života, včetně delfínů a mořských želv, se často označuje jako „sen všech jachtařů“. Pokud hledáte jedinečný a vzrušující zážitek, plavte se podél západního pobřeží a navštivte Willy T’s, jež se nachází u břehu The Bight.

To je jen ochutnávka, uvidíte toho mnohem více 😉

Celý výlet osobně vede Lukáš Šulc, který tuto oblast navštěvuje pravidelně od roku 2008, vedl zde vysokohorské výstupy, outdoorové dětské tábory a teambuildingy. O Lukášovi se můžete dočíst v sekci O nás ZDE.

ZOBRAZIT VÍCE…

Jak tam bude

Trasa plavby