Středozemní moře >

Korfu Paxos a Antipaxos

Korfu, Paxos a Antipaxos na jachtě

Tato oblast je jachtaři z celého světa často označována jako malý Karibik. Korfu je zelené, na západě lemované vysokými skalisky a plážemi, kam je mnohdy přístup právě jen z moře. Je to ráj pro vyznavače mořských kajaků – zejména severozápadní část Korfu a západní část malého Karibiku, ostrova Paxos, je posetá jeskyněmi a vyzívá tak náruživé seakajakáře k jejich hlubinné návštěvě. Čeká Vás zde vynikající gastronomie, krásné pláže, pláně s plameňáky a přívětivé obyvatelstvo.

Z geografického hlediska je oblast ohraničena ze severu ostrovy Othoni, Erikousa, Mathraki a homérským ostrovem Korfu, z jihu pak ostrůvky Paxos a Antipaxos , je charakteristická klidným, teplejším moře než v Chorvatsku, levnými městskými přístavy, zelenými zalesněnými ostrovy, vynikajícím jídlem, vínem a příjemnými lidmi. Je zde málo vybavených přístavů, ale o to Vás čeká kouzelnější zážitek z nedotčených míst.

Legenda praví, že celé Iónské moře získalo jméno od bohyně Ió, kněžny Héry a milenky samotného Dia. Když Héra aféru zjistila, Zeus raději Ió proměnil v bílou krávu. A aby jí Héra zbytek života znepříjemnila ještě víc, poslala na ní obřího ováda. Ió se ponořila do moře, aby se hmyzu zbavila, a tak vznikly severní Jónské ostrovy..

 

ZOBRAZIT VÍCE…

Jak tam bude

Hurá na moře