Elba, perla Tyrhénského moře

Elbu máme jednoduše rádi. Je nejmalebnější z ostrovů Středozemního moře, stálé teplé počasí je příznivé nejenom pro jachting, ale zejména pro pěstění lahodného toskánského vína. Kouzelné zátoky s aurovou vodou, malé vzdálenosti mezi kotvišti, bezpečno a přívětiví lidé vám umožní vychutnat si Vaší dovolenou v pohodovém tempu a zároveň mít dostatek času na gurmánské radovánky v místních vyhlášených restauracích, koupání s křišťálově čisté vodě nebo návštěvy starobylých vinic v oblasti Lacony.

Pobřeží Elby je zkrátka kouzelné. Písečné pláže s průzračnou vodou lemují skalnaté útesy a slunné svahy skýtají úrodné útočiště pro vyhlášené vinohrady. Můžete se tu potápět, jezdit na kole nebo obdivovat památky a historii ostrova nebo si na kávu zaplout do brány Korsiky, blízké Bastie. Milovníky historie zcela jistě zaujme pevnost v Porto Ferraiu , kde byl vězněm Napoleon. Mají zde velmi hezky propracované průvodce po působivém přístavní městě, které je po právu zapsáno v UNESCO.

Sportovní vyžití i potápění

Na ostrově je však možnost velkého netradičního sportovního vyžití – od kiteboardingu, windsurfingu nebo jízdy na vodních skútrech, až po outdoor, náročný trekking, horolezectví, ale zejména již zmíněné  potápění.

Ano, potápění v okolí Elby nemá obdoby, Jedná se o nejzajímavější oblast Středozemního moře. Desítky potopených bombardérů, vraků lodí, úžasné podmořské skalní scenérie, mořský život. To je Elba a její podmořské panoráma. Jednoznačně doporučujeme tuto lokalitu navštívit v kombinaci právě s potápěním.

ZOBRAZIT VÍCE…

Jak tam bude

Hurá na moře