Norsko je vyjimečnou a specifickou jachtařskou destinací, která se vymyká zaběhnutým představám o jachtingu získaným ve středomoří. Lokalita představuje především zajímavou šanci objevovat legendární norské fjordy přímo z paluby a nechat se okouzlit nádhernou, svěží a divokou norskou severskou přírodou. Zážitek z návštěvy Norska bude jistě patřit k jedněm z nejvýraznějších.  Vzhledem k poloze Norska nelze očekávat trávení času rekreačním koupáním a sluněním na palubě, přestože koupání i bez neoprenu není rozhodně vyloučeno – teplota moře nebo fjordu je velmi ovlivněna zasahujícím Golfským proudem a kupříkladu průměrná roční teplota daleko na severu ležícího souostroví Lofoty je vyšší než u nás. Lze si tedy užít zážitek koupání a pozorování třeba jen pár set metrů vysokých hor podél fjordu pokrytých sněhem – teplotní rozdíl s nadmořskou výškou je totiž značný a v horách již vliv Golfského proudu není patrný.

Patrně největším lákadlem Norska bude obrovské množství ostrovů a ostrůvků, divoké žulové pobřeží, stovky kilometrů hluboké fjordy a možnost potápění s pozorováním fascinujícího a překvapivě barevného podmořského světa.

Norsko nabízí alternativu pro ke „koupacímu“ jachtingu ve středomoří a lze si zde vybrat jak z divokého oceánského jachtingu západního pobřeží, tak z projíždění fjordů, kde vás nebudou obtěžovat vysoké vlny.

Chartrové jachty se ponejvíce nabízí k pronájmu z Bergenu – odtud se dostanete do fjordů na západě i na tzv.“severní cestu“. Dalším centrem je Oslo-Fjord s přístavem Drobak, Asker a Horten.

ZOBRAZIT VÍCE…

Jak tam bude

Hurá na moře