Odvrácená strana světa, expedice >

Belize a mezoamerický útes

Belize, naše „srdcovka“. Tento tajemný svět mayské civilizace, země neuvěřitelné diverzity mořských organismů, oblast druhého největšího bariérového útesu světa a zároveň jediného žijícího. V úkrytu památek mayských říší se rozkládají malebné vesnice. Ještě stále je možné zažít mýtické rituály mayských kněží. Korálové atoly podél bariéry nabízí domov tomu nejpestřejšímu mořskému životu na světě. A v této kombinaci si odvezete bezpochyby jeden z nejsilnějších a nejúžasnějších zážitku v životě.

Zde, zejména v legendární Great Blue Hole, je světová potápěčská mekka – zatopený závrt, který vznikl v dobách ledových. 300m průměr, 124m hloubka. Great Blue Hole a okolních 4 100 hektarů bylo v roce 1996 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. O Belize se právem tvrdí, že je nejlépe střeženým tajemstvím matky přírody.

Tato poměrně malá země skýtá neskutečné možnosti poznání. Její poloha mezi Karibským mořem, na severu poloostrovem Yucatán, který tvoří severovýchodní část Mexika a na západě a jihu je ideálním cílem pro ty, kteří si chtějí prohlédnout zemi s neporušeným životním prostředím a krásnými korálovými útesy vhodnými k potápění a mayskými památkami.

ZOBRAZIT VÍCE…

Jak tam bude

Hurá na moře