Středozemní moře >

Sarónský záliv a jeho ostrovy

Sarónský záliv a jeho ostrovy je ideální destinací pro trávení pohodové dovolené s rodinou a přáteli. Též je ideální pro začátečníky v tzv. „řeckém“ jachtingu. I přes mnohá specifika místního prostředí oproti Chorvatsku nebo Itálii je Sarónský záliv skvělou příležitostí právě k další jachtařské metě. Pro přestup z Chorvatska do Řecka. Bezpečné a klidné moře uzavřené před divočejším Egejem Vás přivítá příjemnými hospůdkami, antickými památkami, přívětivými lidmi a ostrovy, kde stále dýchá námořní historie.  objevovat.

Budete plavat s mořskými želvami, potkáte hejna delfínů. Navštívíte ostrovy Hydra, Aegina, Poros, Salamina, Agistri, rybářské přístaviště Korfos nebo Poseidónův chrám na mysu Sounion, Tato oblast vedle Ionského moře je skutečným klenotem Středozemního moře.

Záliv je poměrně rozlehlý, na šířku má 45Nm a ze severu na jih počítejme minimálně s 50Nm. Pak už Vás čeká Peloponés. Kdysi poloostrov, teď již ostrov s Korintským průplavem, který Peloponés odděluje od jeho pevninské části.

Máme zde mnohaleté osobní vazby a přátele. Navštivte tento úžasný kout Země a poznejte vše na vlastí kůži 🙂

Kapitán: Daniel Polák (více o Danovi v sekci O nás – naši kapitáni)

ZOBRAZIT VÍCE…

Jak tam bude

Trasa s galerií a popisem