Spousta českých jachtařů na předsudky opředeném Baltu začínala a dodnes je mu věrná. Je zde stále drtivá většina, která ještě nenašla odvahu překročit vlastní stín právě oněch předsudků a vydat se jednou na sever. O jachtingu na Baltu panuje mezi severem nepolíbenými jachtaři jasná představa. Je to jen pro sportovní a závodní jachtaře, moc tam fouká, je tam zima a nevyzpytatelné, stále rozbouřené moře. Vězte však, že pravda je jiná.

Modrého nebe nad hlavou si můžete užít i zde a to více, než byste čekali. Budou Vás vítat barevné rybářské vesnice domácké maríny. Pro milovníky dobrého jídla máme také dobrou zprávu – na si Baltu si můžete užívat vyhlášeného sea foodu, desítek druhů různých ryb na desítky způsobů připravených.

Ideální je na Balt vyrazit od poloviny dubna. První teplé sluneční paprsky rozrazí zimní tvář Rujánské oblasti. Přívětivé počasí zde trvá zejména díky tlakovou výší nad Azorami a obvykle zde takto přívětivé počasí vydrží minimálně čtyři týdny v kuse. Hlavní sezóna startuje od začátku května a stoupající teploty šplhají směrem vzhůru až do poloviny června. Pak začne být moře bouřlivější a tato tendence trvá do poloviny července. Zpravidla můžete očekávat stálé klima s mírnými výkyvy až do konce září, kdy se hlavní jachtařská sezóna neoficiálně ukončuje.

Vydejte se a námi poznat sever Evropy a získejte jiný pohled na tuto mnohými nedoceněnou úchvatnou námořní oblast!

ZOBRAZIT VÍCE…

Jak tam bude

Hurá na moře