Sice se to na první pohled nezdá, ale Sardinie je skutečně druhý největší ostrov Středozemního moře, který nabízí nejen skvělé dovolené na plachetnici, jachtě nebo dovolené na katamaránu, rodinné plavby s dětmi a aktivně strávenou dovolenou v horách, ale také nepřeberné množství liduprostých pláží se sněhobílým pískem podobně jako v tropech. Sardinie má jen jedinou nevýhodu –  vybrat si nejhezčí lokalitu ze stovek pláží a ostrůvků. Většina vypadá jako z katalogu cestovní kanceláře, ale ve skutečnosti jsou ještě hezčí.

Na Sardinii musíte okusit místní kuchyni – . můžete zde ochutnat selátko pečené na rožni „porceddu“, ovčí sýr pecorino Fiore Sardo, rybí speciality – hlavně langusty, kaviár bottarga, sýrový dezert s medem a tenké křehké pláty chleba pane Carasau.

Též je třeba degustovat Sardská vína – mezi nejvyhlášenějšími jsou červené Canonau di Sardegna a aromatické, suché červené Monica di Sardegna. Milovníci bílého se mohou těšit na slámově žlutý Nuragus či klasické Vermentino di Gallura. Máte rádi víno a láká Vás degustační cesta? Připravíme Vám jí na míru přesně dle Vašich preferencí!

ZOBRAZIT VÍCE…

Jak tam bude

Hurá na moře