AZORY

AZORY, ZTRACENÝ RÁJ ATLANTIKU

Zveme Vás na poznávací plavbu po sopečných ostrovech plných námořních legend a bájí. Čeká na Vás úchvatná divoká příroda, jezera, nekonečné zelené pláně pod úpatími sopek a čistokrevný oceánský jachting.

Obecně se Azory dělí na dva celky – západní a východní. My na naší dobrodružné plavbě poznáme tu divočejší, tedy západní.

CO UVIDÍME:
Vyplujeme z ostrova Horta, odkud zamíříme na až 138Nm vzdálený ostrov Flores. Ostrov je divoký, téměř bez turistů a z místní přírody se vám zatají dech. Půjčíme si auto, dojedeme do vnitrozemí a užijeme si trek místními národními parky.
Dále budeme pokračovat 158Nm na ostrov Pico.

Než dorazíme, po cestě budeme sledovat velryby a stáda delfínů. V cíli nám uhranou panorámata sopky, skalnatá pobřeží, místy až 200m vysoké stěny.  Projdeme historické městečko, navštívíme opět vnitrozemí, velrybářskou osadu a muzea. Odvážlivci vystoupí na sopku a ostatní mohou užívat místní atmosféry v přístavní vsi.

Další ostrov bude mýtický Sao Jogre, který bez nadsázky vypadá jako svět na konci světa. Po krátké zastávce na ostrově míříme dál na Graciozu. Zde si nás ostrov mimo typickou atmosférou získá hlubokými jeskyněmi, úplně jinou přírodou, než je na ostatních ostrovech a zejména přívětivostí, se kterou námořníky místní obyvatelé vítají. Když moře a čas dovolí, ještě na skok navštívíme ostrov Terceira, který je známý zejména dinosauřími vykopávkami a městečkem Angra, které je zapsáno v UNESCO.

Na plavbě lze složit praktické zkoušky na stupeň B a nacvičit základy astronavigace. kpt. Lukáš Šulc, Yachtmaster Ocean, zk. komisař MDČR

INTERAKTIVNÍ MAPA, trasa plavby, fotografie a detailní informace najdete ZDE (klikněte)

V případě skupiny připravíme plavbu na míru přesně podle Vašich představ a požadavků včetně programu a lodě. 

Cena obsahuje: profesionálního českého kapitána znalého místního prostředí jeho dopravu a stravu, snídaně a 4x večeře na lodi (posádka pomáhá kapitánovi vařit), pitný režim, káva, čaj… pronájem plachetnice 22. – 29.4.2023, přístavní poplatky dle itineráře, přívěsný člun s motorem, pojištění lodě.
Cena neobsahuje zejména: leteckou a pozemní dopravu, případné ubytování na pevnině a veškerý program či stravování nad rámec zájezdu, fakultativní výlety(půjčení auta, MHD…), palivo do lodě (většinou do 30-50Eur na osobu, dle reálné spotřeby)

Termín: říjen 2022 a duben - červen 2023
Cena: 790 € / osobu