Středozemní moře >

Sarónský záliv a jeho ostrovy

Řecko, Saronický záliv –  Řecko na jachtě, to je sen každého cestovatele! Vydejte se s námi za teplem a pohodou do Sarónského zálivu, na pohodovou poznávací plavbu s pohodovými lidmi a profesionálním kapitánem.
Sarónský záliv a jeho ostrovy je ideální destinací pro trávení pohodové dovolené s rodinou a přáteli. Též je ideální pro začátečníky v tzv. „řeckém“ jachtingu. I přes mnohá specifika místního prostředí oproti Chorvatsku nebo Itálii je Sarónský záliv skvělou příležitostí právě k další jachtařské metě. Pro přestup z Chorvatska do Řecka. Bezpečné a klidné moře uzavřené před divočejším Egejem Vás přivítá příjemnými hospůdkami, antickými památkami, přívětivými lidmi a ostrovy, kde stále dýchá námořní historie.  objevovat.

Budete plavat s mořskými želvami, potkáte hejna delfínů. Navštívíte ostrovy Hydra, Aegina, Poros, Salamina, Agistri, rybářské přístaviště Korfos nebo Poseidónův chrám na mysu Sounion, Tato oblast vedle Ionského moře je skutečným klenotem Středozemního moře.

Záliv je poměrně rozlehlý, na šířku má 45Nm a ze severu na jih počítejme minimálně s 50Nm. Pak už Vás čeká Peloponés. Kdysi poloostrov, teď již ostrov s Korintským průplavem, který Peloponés odděluje od jeho pevninské části.

Máme zde mnohaleté osobní vazby a přátele. Navštivte tento úžasný kout Země a poznejte vše na vlastí kůži 🙂

Termín: týdenní turnusy od května 2023
Cena: od 390 Eur/os (podle termínu a lodě)

Cena obsahuje: pronájem plachetnice na týden, přívěsný motor, člun, pojištění lodi, pojištění kauce, kauci v hodnotě 3000EUR, palivo do lodě, českého profesionálního kapitána znalého prostředí, jeho dopravu a stravu.

Cena neobsahuje: leteckou dopravu (z Vídně zpáteční aktuálně 1450,-Kc s Wizz air), případné ubytování na pevnině, jakýkoli program nad rámec itineráře, vstupy a fakultativní výlety, stravu a lodní pokladna (cca 150 Eur/os na stravu, přístavy, palivo apod.)

Trasa s galerií a popisem

Jak tam bude