Brazílie – Tropický ráj zálivu Angra dos Reis, Atlantský les (UNESCO)

Rio De Janeiro a brazilský záliv Costa Verde (UNESCO) na jachtě je dokonalou dovolenou v tropickém ráji na jižní polokouli přímo v srdci Atlantského lesa(UNESCO). Na východním pobřeží Rio de Janeira leží Angra de Reis. Ta se díky své překrásné zátoce v posledních letech stala jednou z hlavních turistických destinací v Brazílii. Nejlepší způsob, jak navštívit tento výjimečný region je bezpochyby na palubě pronajaté jachty. Ne nadarmo tuto oblast obdivují Tom Cruise, Mick Jagger či Johny Depp, kteří zde mají své apartmány a plachetnice.

Akci povede Lukáš Šulc, který v oblasti Angra dos Reis žil, má tam osobní vazby, vedl výstupy v džungli, outdoorové akce a teambuildingy a několik měsíců zde jezdil jako profesionální kapitán na katamaránu pro VIP klientelu. O Lukášovi se můžete dočíst v sekci O nás ZDE.

V rámci našeho dobrodružství v Brazílii  navštívíme ta nejkrásnější místa a to nejen z paluby plachetnice. Budeme kotvit v křišťálově čistých vodách u písečných pláží. Protančíte noci v rytmu samby. Ochutnáte tu nejlepší brazilskou kuchyni a užijete si lahodné drinky ve stínu palem. Poznáte místní vesničky, projdete džunglí a užijete si pravý námořnický večírek v jednom z nejvyhlášenějších jachtařských přístavů Jižní Ameriky – v Parati.


Kromě prohlídky Rio de Janeira zažijete hlavně tropický ráj Costa Verde. Po cestě bude míjet desítky ostrůvků a de se zastavíme na šnorchlování a relax. Hlavní highpointy nás čekají zde:

Angra dos Reis na Ilha Grande (12 mil)
Vyplujeme na jih, na Ilha Grande, na největší ze 365 brazilských ostrovů. Tento ostrov se může pochlubit 109 jemnými písečnými plážemi. Na cestě k zálivu Vila do Abraao se nezapomeneme zastavit v jedné z mnoha krásných zátok na sever od Ilha Grande. Využijeme první den k relaxaci a odpočinku, vyzkoušíme potápění a samozřejmě se nabijeme sluncem na brazilských plážích. Večer můžeme strávit v zátoce Vila do Abraao, která je dobře chráněna před větrem a má úžasnou živou atmosféru díky mnoha barům, restauracím a obchodům. Kdo bude chtít, podnikne s námi výstup na horu Pico di Papagao a užije si úchvatnou brazilskou džungli se vším všudy.

Pláž López Méndez (18 mil)
Pokračujeme v plavbě směrem na jih ostrova, konkrétněji na úchvatnou pláž López Méndez. Objevíme opuštěný 2 km dlouhý úsek jemné písečné pláže ohraničené tyrkysově modrými vodami. Pláž v López Méndez je opravdu výjimečná, zvláště když k ní připlujete. Užijte si koktejl a obdivujte západ slunce.

Avantureiro (22 mil)
Dnes míříme na opuštěnou pláž Avantureiro. Strávíme pohodový den zde, na bílé písečné pláži, ale na večer se poplavíme směrem na pláž v Proveté se zhruba 500 metry křišťálově čisté vody a úžasnou atmosférou. Vystupte na břeh a vyzkoušejte některou z vynikajících místních kuchyní nebo se naučte tančit sambu.

Paraty (21 mil)
Další zastávkou na naší plavbě je Paraty a pro nadšené námořníky je zde také možnost navštívit některé z menších ostrovů v okolí. Paraty je koloniální město, které se může pochlubit unikátní krajinou. Mnoho osobností (včetně Micka Jaggera a Toma Cruise) si pronajalo domy na tomto okouzlujícím brazilském ostrově. Zastavte se v Paraty a objevte oblíbené umělecké galerie a slavné restaurace. Pro milovníky hudby se v řadě barů často konají jazzové koncerty. Nebo pokud máte rádi rytmus samby a živější hudbu, pak je v Paraty spousta barů, kde můžete celou noc tančit.

Araçatiba (22 mil)
Dnes se vracíme zpět na ostrov Ilha Grande a zastavujeme se v překrásné zátoce a pláži v Araçatibě. Toto je druhá nejdůležitější turistická destinace na ostrově a místní nádherná malá pláž je ideálním cílem pro strávení relaxačního dne. V okolí je také spousta restaurací a obchodů.

Následně je možnost se přesunout na ubytování do Espaco Bracuhy, kde pro Vás začne pozemní část dovolené. Během několik dnů budete mít mnoho možností, jak poznat krásy okolí. Vodopády, putování za jaguáry, potápění, rafty na divoké řece v džungli, golf nebo wellness. Každý si vybere na místě podle svého.

Rio De Janeiro a provede Vás po nejzajímavějších místech Ria včetně Ježíše, Cukrové homole, pláž Copacabana nebo Favel. Následuje noc v hotelu a druhý den ráno odlet do ČR.

Podrobný itinerář den po dni na vyžádání na emailu info@lukesail.com

V rámci prodloužení výletu doporučujeme návštěvu nejmohutnějších vodopádů světa – FOZ Iguazu, vedle kterých je Niagara malý potůček.

ZOBRAZIT VÍCE…

Trasa s galerií a popisem

Trasa s galerií a popisem